V polfinale Lige ENA tudi ŠD Černelavci

Slovenska malonogometna zveza pod vodstvom Petra Pusta vstopa v zaključni del Lige ENA

Ljubljana, 21. april 2017 – ŠD Černelavci so včeraj na povratni četrtfinalni tekmi 1. slovenske malonogometne lige na travi Lige ENA gostili Brežičane Bubka bar Gofar in jih z rezultatom 2:1 (0:1) ter skupnim rezultatom obeh tekem 4:1 izločili iz boja za nadaljevanje Lige ENA. Nasprotnikovo mrežo sta za Černelavčane uspešno zatresla Simon Pavel in Darko Pavel, med strelce za Bubka bar Gofar Brežice pa se je vpisal Jože Golobič. V polfinalu se bodo Černelavčani pomerili z ekipo Transpak Ključarovci, ki je v četrtfinalu uspešno premagala NK Smola.

Komentar vodje ekipe ŠD Černelavci Sebastjana Viherja: »Tekma je bila čvrsta od samega začetka pa do konca, kar smo tudi pričakovali. Nasprotniki so v Černelavce prišli po preobrat, kar je bilo vidno v njihovem pristopu. Agresivna igra in veliko želje po zadetku sta jih v prvem polčasu tudi nagradila z vodstvom. Čeprav smo imeli boljše priložnosti pa do odmora nismo zadeli. Nadaljevanje je bilo podobno prvemu polčasu, vendar sta do izraza prišli naša »daljša klop in pa agresivnejši pristop k tekmi, ki je bil dogovorjen v polčasu. To je prevesilo tehnico na našo stran, ko smo uspeli dvakrat zatresti nasprotnikovo mrežo, enkrat pa je pot žogi v vrata preprečil nasprotnik. Na današnji tekmi se je izkazalo, kar smo po prvi tekmi že tudi vedeli, in sicer da so nasprotniki kakovostni in imajo nekatere odlične posameznike. Za prikazano v teh dveh tekmah jih lahko pohvalimo, obenem pa tudi želimo vse dobro pri njihovi nadaljnji poti. Čestitati pa moram seveda še našim fantom, ki so pokazali, da smo dobra, homogena in borbena ekipa, ki zna igrati mali nogomet«.

Komentar vodje ekipe Bubka bar Gofar Brežice Marka Golobiča: »Tekma je potekala po željah, ko smo sredi prvega polčasa prišli v vodstvo, kasneje smo imeli tudi igralca več pa tega nismo znali izkoristiti. V drugem delu smo lovili še drugi zadetek, da bi poravnali skupni rezultat, imeli smo priložnost, potem pa je nasprotnik takoj izkoristil svojo edino številčno premoč po našem kartonu, kasneje so še dodali zadetek iz protinapada. Spet je treba pohvaliti oba vratarja, ki sta bila odlična. Mi se bomo zdaj posvetili lokalni ligi, jeseni pa se najverjetneje vračamo v Ligo ENA. Bi pa še čestital Černelavcem za zasluženo skupno zmago in jim zaželel uspešno nadaljevanje v tekmovanju.«

Polfinalni tekmi bodo Černelavčani odigrali s Pomurci Transpak Ključarovci. Sebastjan Viher pričakuje trd boj, si pa želi napredovanja: »Čeprav gre za pomursko ekipo, jih ne poznamo do te mere, da bi se nanje na kakršenkoli način posebej pripravljali, mislim pa, da bo za preboj v finale treba pokazati še več kot do sedaj. Mi se naslednjih tekem že veselimo.«

vir obeh fotografij: Medijske rešitve Alen Žgalin