Bubka bar Gofar Brežice premagali tudi NK Begne

[FOTOGALERIJA] Krška vas, 1. oktober 2017 – Na drugi tekmi skupine A, ki je potekala v petek, 29. 9., med ekipo Bubka bar Gofar Brežice in NK Begne, so domačini ponovno pokazali premoč nad Gorenjci. Dan prej so namreč premagali Elmont Bled, prav tako predstavnika Gorenjske. V prvem polčasu sta bili ekipi v svoji igri dokaj enakovredni, v drugem pa so svojo premoč pokazali domačini in prišli do končne zmage s 3:0. Junak tekme je bil Filip Omerzu ki je dosegel vse tri zadetke za Bubko in je do sedaj s petimi zadetki najboljši strelec v skupini in v Ligi ENA.

Vodja ekipe Bubka bar Gofar Brežice Marko Golobič je priznal, da so se precej namučili na igrišču: »Sama tekma je bila veliko težja kot četrtkova proti Elmont Bledu, čeprav rezultat tega ne pokaže. NK Begne so imeli številne priložnosti, mi pa smo imeli odličnega vratarja, v napadu pa Filipa, ki skorajda vsako žogo pospravi v mrežo.«

Žarko Zrnić, trener NK Begne, pravi, da je zmaga nasprotnikov povsem zaslužena: »V prvem polčasu smo še nudili dostojen odpor in bili nekajkrat blizu izenačenju. V drugem polčasu je bolj do izraza prišel njihov pretkan taktični načrt, saj so nas z upočasnitvijo igre »omrtvili«. Predvsem bi pohvalil njihovega vratarja, ki je suvereno vodil Bubko, seveda pa pohvala tudi celotni ekipi za korektnost in lep sprejem. So pa možnosti za napredovanje še vse odprte.«

Bubka bar Gofar Brežice 3:0 (1:0) NK Begne