NK Kapela Ekosen osvojil Ligo prvakov

Nogometaši Kapele Ekosen so minuli vikend osvojili Socca Ligo prvakov 2022, tekmovanje, ki je tudi letos potekalo v Mariboru. V finalu so po izvajanju kazenskih strelov s 5:4 premagali bolgarsko ekipo DXC Technology. Bojan Klemenčič je ob tem bil razglašen tudi za najboljšega igralca turnirja, ne smemo pa pozabiti niti na Marka Karolija, ki se je izkazal v vratih Kapelčanov ob streljanju kazenskih strelov. V skupinskem delu so nogometaši Kapele eno tekmo igrali neodločeno (0:0, Dynamis Chisinau (Romunija) in dve zmagali (5:1, Olry Wroclaw (Poljska) in 9:3 (Limassol Animlas (Ciper)). V osmini finala so s 7:1 premagali FK Arsenalas iz Litve, v četrtfinalu pa s 4:2 kazahstanski Qaisar Plaza. V polfinalu so bili uspešnejši še od madžarskega predstavnika, Ascona Haus KFT, ki so ga premagali s 3:1.

Na turnirju so od slovenskih predstavnikov sodelovali tudi prvaki iz leta 2019, Car Wash Ključarovci in KMN Maribor Ekosen. Oboji so se uvrstili v osmino finala, a nato izpadli.