Prvaki prve sezone Lige ENA ŠD Ribno z zmago v novo sezono

Ribno pri Bledu, 4. oktober 2017 – Zmagovalci prve sezone Lige ENA ŠD Ribno so tudi drugo sezono začeli uspešno. V petek, 29. 9., so namreč na domačem terenu s 3:1 (1:0) premagali novinca, ekipo Meniške vasi iz Dolenjskih Toplic. Za Ribno so uspešno zadeli Jure Dolar, Boštjan Gaberšček in Jure Vovk. Prvi zadetek v Ligi ENA za Meniško vas pa je dosegel njihov vodja Jure Filipovič.

Vodja lanskoletnih prvakov ŠD Ribno Blaž Ažman je poudaril, da je bila tekma borbena: »Na razmočenem igrišču smo oboji prikazali borbeno in pošteno igro. Prvi smo dosegli zadetek in tako prevesili potek tekme v našo korist. V drugem polčasu smo se razigrali in dosegli še dva zadetka. To je za nas pomenilo, da lahko sproščeno odigramo do konca tekme, v sami končnici pa je zadetek dosegel tudi nasprotnik. Zmaga je bila zaslužena, se pa zavedamo, da bo povratna tekma težka.«

Vodja ekipe Meniška vas Jure Filipovič je po tekmi dejal: »Menim, da smo bili v prvem polčasu enakovreden nasprotnik. Ekipa Ribnega je v prvem polčasu povedla iz akcije, ko je našemu igralcu žal spodrsnilo. V drugem polčasu smo takoj prejeli zadetek in potem je bilo zelo težko igrati proti izjemno čvrstem nasprotniku. Mislim, da smo imeli glavno težavo zaradi razmočenega igrišča. ŠD Ribno je zelo kakovostna, predvsem pa zelo organizirana ekipa. Čestital bi jim za nadvse zasluženo zmago. Mi pa imamo za povratno tekmo še nekaj rezerv, saj so tokrat manjkali trije igralci.«

Malonogometaši iz Meniške vasi bodo poskušali na povratni tekmi rezultat obrniti v svojo korist.

ŠD Ribno 3:1 (1:0) Meniška vas

skupina B

strelci zadetkov: Jure Dolar (ŠD Ribno), Boštjan Gaberšček (ŠD Ribno), Jure Vovk (ŠD Ribno), Jure Filipovič (Meniška vas)