Ukrajina premočna v osmini finala, Brazilci svetovni prvaki!

Z včerajšnjo finalno tekmo med Brazilijo in Kazahstanom se je končalo letošnje svetovno prvenstvo v malem nogometu na travi Socca World Cup 2022. Svetovni prvaki so postali igralci Brazilije, ki so v finalu šele v zaključku tekme zlomili izjemno homogeno ekipo Kazahstana.

Finale je sodil slovenski sodnik Simon Grlec, ki mu je ta zahtevna naloga bila zaupana skupaj v paru z Mareksom Kere iz Latvije!

Slovenska reprezentanca je tekmovalno pot zaključila v osmini finala proti Ukrajini. Po solidnem prvem polčasu, dveh izjemnih obrambah ukrajinskega vratarja, se je v nadaljevanju tehnica nagnila na stran Ukrajincev. Ukrajinci so s prvim zadetkom ob koncu prvega polčasa in z drugim v samem zaključku tekme na prazen gol (Slovenci so poskušali z igro brez vratarja) z 2:0 premagali našo reprezentanco in se uvrstili v četrtfinale.