Bubka bar Gofar Brežice v polfinale Lige ENA

Brežice, 27. april 2018 – Če je na tekmi, na kateri igra Bubka bar Gofar Brežice, prisoten Filip Omerzu, potem bo zagotovo poslal žogo v nasprotnikovo mrežo. Tako se je zgodilo tudi na povratni četrtfinalni tekmi, na kateri so Bubka bar proti ŠD Trnava igrali neodločeno z 1:1. Kljub igralcu več v zadnjih 10 minutah domačini niso uspeli izkoristiti priložnosti za zadetek ter vodstvo. Zaradi prednosti enega zadetka s prve tekme pa so se uvrstili v polfinale Lige ENA. Poleg Filipa Omerzuja se je med strelce vpisal še Rok Cizej s Trnave.

Vodja polfinalistov Bubka bar Gofar Brežice Marko Golobič je tekmo komentiral takole: »Zaradi močnega vetra je bila tekma težka, smo pa storili ravno dovolj za uvrstitev v polfinale. Žal mi je edino zaradi zadnjih 10 minut, v katerih nismo bolje izkoristili igralca več in tekmo zmagali.«

Vodja ekipe ŠD Trnava Gregor Štusej je priznal, da so prišli na tekmo v Brežice po zmago in napredovanje: »To je bilo razvidno iz naše igre, v kateri smo povsem dominirali. Že v prvem polčasu smo si priigrali nekaj priložnosti, ki pa jih žal nismo uspeli izkoristiti. Takoj na začetku drugega polčasa nas je v vodstvo popeljal Rok Cizej. Sledila pa je nespametna poteza našega vratarja, ki se je zapletel v besedni dvoboj z enem izmed nasprotnikov in ga nato odrinil ter si prislužil direktni rdeči karton. Do konca je bil še skoraj cel polčas. Naša ekipa se vseeno ni dala in bila tudi z igralcem manj boljši nasprotnik. Nujno smo potrebovali zadetek za napredovanje, zato smo napadali z vsemi močmi, kar pa je botrovalo temu, da smo malo pred koncem prejeli zadetek iz protinapada. Menim, da je tokrat napredoval slabši nasprotnik, a krivi smo si sami, saj je naš vratar storil neumnost, ki nas je stala uvrstitve v polfinale. Čestitke Brežicam za napredovanje.«

ŠD Trnava so bili letos blizu napredovanju v polfinale, kljub temu so morali premoč priznati ekipi Bubka bar Gofar Brežice.