ŠD Asi – Lok orodjarstvo so finalisti 2. sezone Lige ENA

Šentjernej, 20. maj 2018 – ŠD Ribno so dobili svojega nasprotnika v finalu 2. sezone Lige ENA. To so postali letošnji novinci ŠD Asi – Lok orodjarstvo iz Šentjerneja. Na povratni polfinalni tekmi so na domačem terenu s 5:2 premagali ekipo Bubka bar Gofar Brežice. Že od prve minute naprej je bilo jasno, da bo tekma živčna vojna dveh močnih ekip, ki sta prišli po napredovanje v finale. Prvi so zadeli Asi, ki so nato v slabih dveh minutah uspeli zadeti še dvakrat. Bubka bar Gofar Brežice je prejela tri zadetke v kratkem času, a se je nato zbrala in dvakrat zadela, kar pa za zmago sicer ni bilo dovolj. Junak Asov je bil zagotovo Andraž Šepic, ki je prispeval štiri zadetke v nasprotnikovo mrežo, še z enim pa se je okronal Denis Martinčič. Pri Bubki je bil dvakrat uspešen Jože Golobič. ŠD Asi – Lok orodjarstvo se bodo s ŠD Ribno v finalu pomerili 1. junija, ob 20. uri v Stari Novi vasi.

Peter Rangus iz zmagovalne ekipe je dejal, da so bili po prvi tekmi kar malo živčni, saj je bil rezultat izenačen z 2:2. »Nismo točno vedeli, kako se pripraviti. Sicer smo vedeli, da je pri nas boljši teren, da se lahko bolj tehnično igra, tako da razloga za dvom v bistvu ni bilo. Ko se je sama tekma začela, smo bili kar dobro razpoloženi, kar smo pokazali z vodstvom s 3:0 v prvem polčasu. Dva zadetka je dal Andraž Šepic, kasneje pa sem jaz zelo lepo podal Denisu Martinčiču za zadetek,« je o prvem polčasu spregovoril Rangus.

»V drugem polčasu smo se pa malo izgubili, ker so nogometaši iz Brežic bolj pritisnili. Ko dobiš prvi zadetek, potem nastane zmeda v obrambi in to se nam je poznalo. Kasneje je bilo še par čudnih sodniških odločitev, ki jih nismo razumeli, zato smo se tudi malo razjezili, kar pa se je poznalo na rezultatu 3:2. Kasneje pa nas je rešila zelo dobra forma Andraža Šepica, ki je dal t. i. »škarjice« in zadel, na kar se je tekma končala s 5:2 in gremo v finale,« je dodal Rangus in še zaključil: »Za finale pričakujemo najprej zelo dobro podporo navijačev, saj bomo organizirali avtobus iz Šentjerneja. Pričakujemo pa tudi borbeno igro in bomo videli, če smo dovolj dobri za prvo mesto.«

Bubka bar Gofar Brežice po koncu tekme razočaranja niso mogli skriti. Vodja ekipe Marko Golobič je dejal: »Najprej moram čestitati Asom za uvrstitev v finale Lige ENA. Pametnejša ekipa je zmagala, nas pa je dvominutni mrk v prvem polčasu pokopal. V drugem delu smo sicer znižali rezultat na 3:2, imeli skoraj dve minuti dva igralca več, ampak se nismo znašli, na koncu pa smo prejeli še dva zadetka. Letos smo glede na lansko leto naredili dober korak naprej in to je vzpodbuda za naprej.«