Prvi četrtfinalni večer Lige ENA uspešen za Bubka bar & Gofar tisk & Gostilna Pension Les in NK Kapela Ekosen IR paneli

Ljubljana, 12. junij 2020 – V včerajšnjih večernih urah sta potekala prva četrtfinalna obračuna Lige ENA, na katerih sta z zmago domov odšli ekipi Bubka bar & Gofar tisk & Gostilna Pension Les in NK Kapela Ekosen IR paneli. Prvi so nasprotnike ŠD Teksas bar Videm premagali z 2:0, Kapelčani pa so v gosteh proti ŠD Trnava slavili s 4:7. Današnji večer bo postregel še z dvema četrtfinalnima obračunoma, NK Smola bo ob 19.15 gostila aktualne prvake ŠD Arko Ključarovci, NK Begne pa potujejo na pomurski konec h KMN Pečarovci. Tekma se bo pričela ob 20. uri.

Bubka bar & Gofar tisk & Gostilna Pension Les z dvema zadetkoma prednosti na povratno četrtfinalno tekmo

Za ŠD Teksas bar Videm je bil usoden že prvi polčas tekme, ko sta Rok Baznik in Boštjan Preskar zatresla njihovo mrežo. Rezultat po prvem polčasu je bil tako 2:0 v prid domačinom in se do konca tekme ni spremenil. Gosti so poskušali zadeti in prodreti skozi Bubkino obrambo, vendar neuspešno. Za povratno tekmo, ki bo po vsej verjetnosti potekala naslednji teden v Sv. Juriju ob Ščavnici, bodo morali Prleki strniti vrste, dobro preštudirati nasprotnika in za napredovanje v polfinale zmagati z zadostno prednostjo. Zapisnik …

Bubka bar & Gofar tisk & Gostilna Pension Les 2:0 (2:0) ŠD Teksas bar Videm

strelci: Rok Baznik, Boštjan Preskar

Bubka na povratno tekmo zaradi dveh zadetkov prednosti potuje mirnejša (foto: Alen Žgalin).

Kar 11 zadetkov na tekmi ŠD Trnava – NK Kapela Ekosen IR paneli

NK Kapela Ekosen IR paneli so v četrtfinale vstopili pripravljeni in željni osvojitve lige, kar so prikazali tudi na včerajšnji tekmi. V gosteh so ŠD Trnava premagali s 4:7, rezultat po prvem polčasu pa je bil 1:3. Med strelce so se pri ŠD Trnava vpisali Rok Cizej (2x), Žiga Kvar in Tomaž Kotnik, pri NK Kapela Ekosen IR paneli pa so nasprotnikovo mrežo zatresli Daniel Frčko, Nejc Grandošek (2x), Robert Kurež, Amadej Ribič in Blaž Živko (2x). Povratna tekma bo potekala po vsej verjetnosti naslednji teden, ŠD Trnava pa bodo lovili zadetke za zadostno prednost v upanju na napredovanje v polfinale. Zapisnik …

ŠD Trnava 4:7 (1:3) NK Kapela Ekosen IR paneli

strelci za Trnavo: Rok Cizej (2x), Žiga Kvar, Tomaž Kotnik

strelci za Kapelo: Daniel Frčko, Nejc Grandošek (2x), Robert Kurež, Amadej Ribič, Blaž Živko (2x)

NK Kapela Ekosen IR paneli si želi osvojiti ligo.